Beware The Popeyes Onion Ring Math Test

Um…I guess I’ll have two orders of six onion rings. (Thanks, Alan!)

Comments

Edit Your Comment

  1. SatisfriedCrustomer says:

    The pricing makes sense to me – as supply decreases, price per unit should naturally increase.

  2. Kingeryck says:

    At the McDonalds around here, you can get a 4 piece nugget for $1.00. A 10 piece is $3.99. For $0.99 less I can get two more nuggets.